Dnes je Tuesday - 3. August 2021
Meniny má Jerguš
Šport

SM System

Je založený na zisteniach, že väčšinu bolestí chrbta spôsobuje nerovnováha svalov spôsobená predovšetkým nesprávnym držaním tela.

Nesprávne držanie tela spôsobuje disharmóniu vo svaloch. Na jednej strane sú svaly skrátené a na druhej oslabené a nedokážu medzi sebou správne fungovať a zapájať sa vtedy, keď treba zastabilizovať jednotlivé segmenty v správnej polohe pri pohybe.
SM-systém je súbor účinných cvikov pre Stabilzáciu a Mobilizáciu chrbtice. 

SM Systém znamená:
- Chrbtica Stabilná = pevná
- Chrbtica Mobilná = pohyblivá

Nakoľko najčastejším pohybom, ktorému sa človek denne venuje, je chôdza, základná zostava cvikov SM-systém bola vyvinutá tak, aby každého človeka naučila správnemu koordinovanovanému pohybu v každodennej bežnej činnosti.
SM Systém
pretiahnutím chrbtice smerom nahor uľavuje od bolestí, regeneruje platničky a kĺby.


SM-systém je komplexný liečebný telocvik, ktorý odstraňuje príčinu poškodenia platničiek. Navracia človeku schopnosť špirálovej stabilizácie tela pri pohybe, rovnováhu vo svaloch a správne držanie tela. To umožňuje človeku opäť regenerovať svoju chrbticu pri každom kroku.
Úspešnosť Sm-systému pri dodržiavaní cvičebného režimu je 95 %-ná. Ak ani po troch mesiacoch intenzívneho cvičenia pod odborným dohľadom nepríde k zlepšeniu zdravotného stavu pacienta, operácia je nevyhnutná. SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov.

Vstup: 2,50€ 1/2 hod.

Kontakt:
Tel.: 0903 541 011, Email: estera.tekelyova@barlicka.sk. Tento projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z nadačného fondu Deti v bezpečí. 

Podobné udalosti