Dnes je Saturday - 20. July 2019
Meniny má Iľja, Eliáš
Meditácia a restoratívna joga - workshop
zdroj: web
Náučné Záujmy

Meditácia a restoratívna joga - workshop

Je pre Vás stále náročnejšie dosiahnuť, fyzické, mentálne a emočné uvoľnenie?

Vyhraďte si pre seba 11. január 2019 a príďte na workshop "Meditácia a restoratívna joga". Obnovíte svoju vnútornú rovnováhu stimuláciou a uvoľnením celého tela. Fyzicky nenáročné cvičenie za pomoci pomôcok je vhodné pre všetky vekové aj kondičné úrovne a odporúča sa aj včase rekonvalescencie, či ako kompenzácia fyzicky náročnejších športov.


Restoratívna joga a harmonizácia nervového systému:
"Restore"
znamená obnoviť alebo regenerovať. Regenerácia prichádza vtedy, ak je telo uvoľnené a sympatický nervový systém, ktorý zodpovedá za nabudenie organizmu, odpočíva. To sa však počas bežného dňa, žiaľ, deje málokedy, ak vôbec. Náš životný štýl prináša neustály prísun rôznych záťažových situácií, či už na fyzickej alebo duševnej úrovni. Odpoveďou na ne je stres... Stres negatívne ovplyvňuje metabolizmus živín a pri zvýšenej hladine stresových hormónov je organizmus permanentne jednostranne preťažovaný. Ak takýto stav prevláda dlhodobo, vytvára sa priestor pre vznik rôznych civilizačných ochorení...


Restoratívna joga dokáže zaktivovať parasympatický nervový systém a prispieť k harmonizácii nervovej sústavy. Pravidelnou praxou dokážeme telo posilniť a podporiť jeho odolnosť voči chorobám vyvolaných stresom.


Restoratívna joga a relaxácia: Povinnosti, uponáhľanosť a nedostatok odpočinku. Dokonca nám chvíle medzi jednotlivými aktivitami pripadajú ako strata času. Tak sa opäť za niečím ženieme a ani si nevšimneme, kedy sa pocity únavy, vyhorenie a depresie stali súčasťou nášho života. Dovoliť si uvoľniť sa, je však nevyhnutnou podmienkou k obnoveniu mentálnej aj fyzickej energie. Naša vitalita a dobrý výkon sú podmienené schopnosťou všetko nachvíľu "pustiť" a načerpať energiu v nehybnosti tela a mysle. Práve restoratívna joga je jednou z ciest, ktorá nás vedie k relaxácii a hlbokému uvoľneniu...


Čo na restoratívnej joge očakávať: 
Restoratívna
joga je úplným protipólom dynamickejších cvičení ako je ashtanga, power alebo flow joga. Jej súčasťoupomôcky: bolstre, bloky, vankúše, pásy a deky. Pomôcky pomáhajú k zaujatiu pozície, udržaniu rovnováhy a zároveň stimulujú a uvoľňujú telo. My sa len "uvelebíme" do zvolenej pozície a necháme gravitáciu a dych pracovať za nás... V relaxačnej pozícii zotrvávame niekoľko minút. Pri cvičení restoratívnej jogy teda nejde o prácu povrchových svalov, ale o pôsobenie na hlboké štruktúry tela ako sú hlboké svaly, kosti, kĺby, chrbtica a fascie. Preto aj relaxačná odozva prichádza z vnútra. Odpočíva telo aj myseľ... Relaxačný účinok umocňuje príjemná atmosféra sviečok, aromaterapia, či zvuk liečivých hudobných nástrojov. V závere nás čaká uvoľňujúca shavasana a zážitková uzdravujúca meditácia.

CENA: 20€

PRIHLÁSENIE: KLIK TU!  (Ak sa vám udalosť nezobrazuje, nastavte si správny dátum).