Dnes je Monday - 10. August 2020
Meniny má Vavrinec
LOLI PARADIČKA  ZA OSOBNEJ ÚČASTI TVORCOV + ĽUDOVÁ HUDBA ŠTEFANA CÍNU (NAŠE POCITY)
zdroj: web
Kino Koncerty

LOLI PARADIČKA ZA OSOBNEJ ÚČASTI TVORCOV + ĽUDOVÁ HUDBA ŠTEFANA CÍNU (NAŠE POCITY)

Nenechajte si ujsť tento skvelý východniarsky film a kapelu kde určite neostanete len tak sedieť. Podujatie v rámci prešovského filmového festivalu: Pocity film 2019.

udalosť sa už konala

/Loli Paradička, SK, 2019, 86 min, r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky/

Romantická komédia o láske dvochnešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku.   Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnúdvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku?  

Do tanca vám po prmeietaní filmu Loli paradička zahrá Ľudová hudba Štefana Cínu – zoskupenie, ktoré vytvorilo aj pôvodnú hudbu k filmu Staviarskych.  VSTUPNÉ: 5€
Predpredaj KLIK TU!

Viac o filmovom festivale KLIK TU!