Dnes je Monday - 10. August 2020
Meniny má Vavrinec
SPRIEVODNÉ PODUJATIE: INÉ VÍZIE SK 2018
zdroj: web
Umenie Iné

SPRIEVODNÉ PODUJATIE: INÉ VÍZIE SK 2018

Audiovizuálna výstava trvá 10. -13.10. 2019 V rámci prešovského filmového festivalu: Pocity film 2019.

udalosť sa už konala

Úspech súťaže pohyblivých obrazov s príznačným názvom “Jiné vize”, ktorá sa každoročne realizuje pod záštitou olomouckej kultúrnej platformy PAF (Přehlídka filmové animace a současného umění), podnietil vznik jej slovenskej verzie a od roku 2016 u nás funguje ako jediný projekt svojho druhu.

V spolupráci s filmovým seminárom 4 živly a online filmovým magazínom Kinečko sledujúIné vízie SK” súčasnú slovenskú (profesionálnu aj amatérsku) umeleckú scénu a poskytujú priestor pre prezentáciu toho najzaujímavejšieho, čo sa v oblasti experimentálneho filmu, animácie, performance či video artu za uplynulých 18 mesiacov u nás odohralo.

Krátkometrážne snímky sú zakaždým výsledkom preferencií prizvaného kurátora. Odlišné záujmy jednotlivcov z oblasti audiovizuálneho umenia umožňujú špecifikosť daného výberu a vízie sú tak z roka na rok skutočne iné. Selekcia je následne súčasťou rôznych kultúrnych podujatí a ako kolektívna výstava je sprístupnená návštevníkom galérií po celom Slovensku.

PANDY CARTOON - /Pandy cartoon, SK, 2018, 4min, r. Vladimír Havrilla/
SEN - /Sen, SK, 2018, 4min, r. Martina Štammová/
AULA: AREÁL UNIVERZÁLNEJ LATENCIE - /Aula: Areál univerzálnej latencie, SK, 2018, 22min, r. Michal Žilinský/
MODEL SITUATIONS I. – XIII. THE ART OF DOCUMENTACION -/Model Situations I. – XIII. The Art of Documentation, SK, 2018, 14min, r. Katarína Karafová, Michal Huštaty/
MOJE NANOSTROJE ALEBO TAJNĚ PRAVIDLÁ O POHAVE SÚKROMNÝCH ÚVAH  - /Moje nanostroje alebo tajné pravidlá o povahe súkromných úvah, SK, 2017, 8min ,r. Pavlína Fichta Čierna/

VSTUPNÉ: Zadarmo

Viac o filmovom festivale KLIK TU!