Dnes je Thursday - 28. May 2020
Meniny má Viliam
Prešovské POhodové Vianoce
zdroj: web
Iné

Prešovské POhodové Vianoce

Prešovské vianočné trhy sa tento rok zmenia na Prešovské POhodové Vianoce. Sú časovo dlhšie, organizačne kvalitnejšie, programovo pestrejšie, gastronomicky chutnejšie a hlavne ekologickejšie.

udalosť sa už konala

Prešovská radnica a PKO Prešov tento rok v spolupráci s OOCR Región Šariš a Sky rádiom pripravili nový koncept obľúbeného podujatia, ktorý ponesie názov Prešovské Pohodové Vianoce.


Slávnostné zahájenie podujatia je naplánované 25. novembra 2019 o 16:00 hod. V rámci otváracieho programu sa môžu návštevníci tešiť na koncert kapely Komajota na Hlavnej ulici pri zastávke MHD.


Chýbať nebude ani primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Z vianočných trhov v Prešove úplne zmiznú plastové riady, čím sa podčiarkne ich tohtoročný ekologický rozmer. Nápoje sa budú podávať iba v papierových pohároch a všetky príbory na jedlo budú drevené.


Návštevníci, ktorým obzvlášť záleží na ochrane prírody môžu namiesto papierových pohárov využiť porcelánové hrnčeky, ktoré sa budú dať zakúpiť za symbolickú cenu 2,50 € v každom stánku s nápojmi. Hrnčeky s motívom Prešovských POhodových Vianoc budú k dispozícii v troch farebných prevedeniach a môžu poslúžiť aj ako originálny suvenír alebo vianočný darček.


Úplnou novinkou bude zóna na sedenie s kapacitou 130 miest, ktorá sa bude nachádzať v blízkosti stánkov s občerstvením. Návštevníci si budú môcť vychutnať svoj obľúbený nápoj v ratanových kreslách, pričom k dispozícii budú mať aj teplé deky a ohrievače.


Čarovnú atmosféru bude po celý čas dotvárať vianočná hudba. V ostatných 51 stánkoch nájdu ľudia vianočný tovar, ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov. Medzi nimi budú aj štyri nadačné stánky, kde si návštevníci môžu zakúpiť originálne výrobky, ktoré budú ponúkať rôzne neziskové organizácie, či občianske združenia.