Dnes je Thursday - 1. October 2020
Meniny má Arnold, Medzinárodný deň hudby, Medzinárodný deň starších osôb
Divoké jedlé rastliny - prechádzka a ukážka
zdroj: web
Náučné

Divoké jedlé rastliny - prechádzka a ukážka

udalosť sa už konala

Ukážem, ktoré rastliny môžme jesť na surovo, ktoré skôr po uvarení a ktoré sú jedovaté. Poviem Vám aj o ich liečivých účinkoch a samozrejme poviem, ktoré bylinky pomáhajú v boji proti vírusom! Prezradím Vám, ktoré stromy majú jedlé listy a kvety a ktorá "burina" je najchutnejšia. Ukážem aj ako jesť žihľavu priamo v prírode tak, aby ste sa nepopŕhlili.


Donesiem na ochutnanie aj brezovú vodu a keď bude čas, poviem o nej viac. Keď stihnem, upečiem pre Vás aj žaluďový chlebík, donesiem aj bukové oriešky a šípkový posúch.


Jar je najlepším obdobím na zapojenie mladých čerstvých zelených rastlín do nášho jedálnička. Je to čas, keď nám ešte v záhradke zelenina nerastie, navyše nie každý má záhradku, ale príroda nám už od skorej jari ponúka množstvo vynikajúcich jedlých rastlín. Navyše všetko zadarmo, len treba vedieť, čo zbierať. Sú to zároveň jedny z najliečivejších rastlín, takže ako vravel Hipokrates: „Nech je jedlo Vaším liekom a lieky nech sú Vašim jedlom.“ (samozrejme lieky v zmysle "liečivé rastliny").


Samozrejme to, čo si prechádzky uskutočnia, bude závisieť od vývoja situácie okolo koronavírusu, viac informácií dostanete mailovo po prihlásení.


Kde?
Pavlovce medzi Prešovom a Vranovom n/T


Presné miesto pošlem po mailovom prihlásení na: info@divoke.sk


VSTUPNÉ: Dobrý príspevok je 16-50 €. Vy sami sa môžete rozhodnúť, koľko chcete darovať lektorovi a tak rozvíjať svoju štedrosť.


Pár slov o lektorovi:
Ing. Bartek Dobrodej Krzewiński - Poliak, etnobotanik, milovník prírody, vyštudovaný lesník a ochranár prírody, lektor kurzov o divokých jedlých a liečivých rastlinách, ktorým sa venuje už od detstva, napísal o nich aj diplomovku, 7 rokov robí prednášky, kurzy, semináre, víkendovky na Slovensku a momentálne dokončuje knihu o nich.


Prihlášky a otázky: info@divoke.sk, 0950455769