Dnes je Tuesday - 19. October 2021
Meniny má Kristián
Kaviarne a čajovne

Caffe Trieste

Mesto Trieste bolo známe ako mesto kávy už za čias Napoleona.

Prešov, Metodova 2, 08001 PrešovV období Rakúsko-Uhorska nadobudlo štatút najdôležitejšieho prístavného mesta ríše, pričom tovar, ktorý sa v ňom obchodoval, pochádzal od Severnej a Južnej Ameriky po Prednú a Zadnú Indiu. Káva sa práve v tej dobe stávala najviac obchodovaným tovarom kvôli jej rastúcej popularite vo všetkých hlavných európskych mestách. Samotné mesto Trieste dodávajúc plody rastliny kávy do ostatných európskych miest v tejto dobe začína svoj milostný príbeh s kávou, ktorý prežíva až dodnes. Tento vzťah je založený na oddanej vášni ľudí a tradícii, ktoré sa dennodenne usilujú o dosiahnutie výnimočnosti kávy, ktorá sa predáva v uliciach Trieste a ponúkajú produkty a služby na úrovni svetovej špičky. Nie je potrebné spomínať svetoznáme značky, je aj bez toho zrejmé, že v Trieste je káva populárna a že Trieste je mestom, kde sa káva nepije, ale vychutnáva. Každá ulica, každá jedna budova je priamo či nepriamo spätá s kávou: dovozcovia, vývozcovia, obchody, trhy, pražiarne, kaviarne. My reprezentujeme a chceme toto všetko reprezentovať, čo pre nás predstavuje zodpovednosť a úlohu, ktorú denne plníme.

Naša káva pochádza z výberových plantáží Strednej a Južnej Ameriky ako i centrálnej Afriky. Je pražená v Taliansku spôsobom, ktorý jej dodáva silnú no nie invazívnu chuť, zanechávajúc v ústach takmer pocit zamatu, pričom naša káva zostáva sladká a horká zároveň – vyvoláva koncert pocitov a chutí.

Naša káva BAR je zmes južného a severného Talianska a obsahuje 7 typov kávových zŕn rôzneho pôvodu.

Ponúkame: CREME, BAR, FORTE, ARABICA, BEZ KOFEÍNU, CIALDA BAR ESPRESSO, CIALDA BEZ KOFEÍNOVE ESPRESSO, GUARANA KÁVA, ŽEŇŠEŇOVÁ KÁVA.

Okrem kvalitnej kávy a kávovarov, máme v ponuke aj lahodné čokolády, či už mliečne, horké alebo biele. Každá z našej čokolády má svoju špecifickú chuť, ktorú si zamiluje každý. Chuť čokolády a kávy je ešte viac umocnená v kombinácii so sušienkami Verona. Samozrejmosťou našej ponuky sú aj rôzne drobné doplnky do kaviarne a reštaurácie ako sú trstinový cukor a klasický biely cukor.

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok: 07:00 - 19:00
Utorok: 07:00 - 19:00
Streda: 07:00 - 19:00
Štvrtok: 07:00 - 19:00
Piatok: 07:00 - 19:00
Sobota: 07:00 - 19:00
Nedeľa: 07:00 - 19:00

Kontaktné info:

Tel.: +421 903 877 012 Email: caffetrieste.po.sk@gmail.com

Fotogaléria