Dnes je Tuesday - 19. October 2021
Meniny má Kristián
Športové strediská

Physio - Pilates štúdio & pohybové centrum

Naše centrum funguje už siedmy rok. Cvičíme metódou Pilates v skupinách s rôznym zameraním. Či už ste sa rozhodli pre redukciu nadbytočých kilogramov, zlepšenie zdravia alebo spevnenie postavy, Physio je pre vás tým správnym riešením.

Prešov, Levočská 11, 080 01 PrešovPonúkame cvičenie pre všetky vekové a zdravotné skupiny pod dohľadom profesionálnych inštruktorov, rovnako ako aj kompletné zdravotné poradenstvo, fyzioterapeutické služby, fitness cvičenia a vysokú kvalitu služieb.

 

NAŠE SLUŽBY:

Ponúkame cvičenie pre všetky vekové a zdravotné skupiny pod dohľadom profesionálnych inštruktorov, rovnako ako aj kompletné zdravotné poradenstvo, fyzioterapeutické služby, fitness cvičenia a vysokú kvalitu služieb.

PILATES

„Navrhnutý tak, aby vám dal nepochybne odrážať v tom, ako budete chodiť, ako budete hrať a spôsob, akým sa pohybujete.“

- Joseph Pilates

Metóda Pilates je systém cvikov, ktoré umožnia prevziať kontrolu nad mysľou a telom. Používa jemné, pozvoľné cviky, ktoré zvyšujú svalový tonus, preťahujú telo, zväčšujú silu a ohybnosť svalov a kĺbov. Táto metóda tiež využíva silu mysle, ktorá cvikom pomáha a zvyšuje súlad medzi telom a mysľou.
- Pilates pre začiatočníkov
- Pilates pre mierne pokročilých
- Pilates pre stredne pokročilých
- Pilates pre pokročilých

LIEČBA FUNKČNEJ STERILITY

- pomocou metódy Pilates:
Cvičenie vhodné pre páry, ktoré majú problém s počatím. Je zamerané na posilnenie svalov panvového dna, vytvorenie svalového korzetu a celkovú relaxáciu organizmu. Pri pravidelnom cvičení sa výsledky dostavia pomerne rýchlo a sú veľmi uspokojivé. Cvičí sa v jednotlivých skupinách, ktorá je vhodná podľa stupňa kondície – začiatočníci, mierne, stredne alebo pokročilí. Je možnosť zvoliť si aj individuálnu hodinu. Cvičiť sa dá samostatne alebo s partnerom.

FYZIOTERAPIA

Mäkké techniky
Liečebná masáž na odstránenie napätia v tkanivách, ovplyvňuje vo svaloch a v podkoží. Cieľom mäkkých techník je zníženie bolestivosti svalov a napätia. Mäkké techniky  alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase, uvoľnením fascie v podkoží. Táto technika je odlišná od klasických masáží. Používa sa na uvoľnenie povrchovo uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev. Je veľmi účinná pri stuhnutí svalstva na chrbtici, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice.

Postizometrická relaxácia (PIR)
Ide o pasívne natiahnutie svalu fyzioterapeutom. Odporúča sa pri bolestivých a skrátených svaloch (svaly krku, plecia, chrbát  a svaly horných a dolných končatín). Dochádza k uvoľneniu a vytiahnutiu svalu.

Elektroliečba
Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie, v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak úpravu pohybových funkcií. Systém je vhodný na liečbu rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochorení sprevádzaných bolesťou a zvýšeným, alebo zníženým svalovým napätím. Podporuje chod fyziologických procesov v tkanivách, tlmí bolesť, ovplyvňuje krvný obeh a látkovú výmenu, uvoľňuje alebo stimuluje svalstvo a zmierňuje opuchy.

Ultrazvuk
Princípom UZ je premena elektrickej energie vysokofrekvenčných prúdov na teplo a mechanickú energiu v ožarovanom tkanive – mikromasáž tkaniva a baktericídny účinok.

Účinky:
- mechanické – tlakové zmeny v molekulách tkaniva,
- tepelné – zvýšenie metabolizmu v tkanive a tým tíši bolesť a uvoľní spazmus (stiahnutie) svalov,
- fyzikálne – zlepšenie regeneračných schopností tkaniva,
- chemické a biologické – má baktericídny účinok, čo spôsobuje hynutie mikroorganizmov.

Individuálne cvičenia
Podľa Vašej potreby a požiadaviek ponúkame aj individuálne hodiny. Či už ide o cvičenie pilates, alebo potrebujete pomôcť s iným zdravotným problémom (stavy po ortopedických, neurologických a i. operáciách, artrózy, artritídy, rôzne bolestivé stavy). Cvičenie zahŕňa diagnostiku v prípade zdravotného problému, konkrétne riešenie problému a zostavenie cvikov na mieru. Vhodné aj pre športovcov, po úrazoch a operáciách.

ČASTO SA PÝTATE:

* Je potrebné sa objednať na hodinu Pilates?
- Nie, objednávanie nie je potrebné. V prípade, že sa rozhodnete pre naše cvičenie, stačí nás navštíviť a budete vítaní.

* Je platnosť permanentiek časovo obmedzená?
- Áno, zakúpené permanentky je potrebné vybrať do ukončenia platnosti, ktorý je vyznačený na zadnej strane permanentky.

* Nemôžete ich vybrať kvôli chorobe?
- V prípade choroby Vám budú akceptované 2 náhradné hodiny. Ďakujeme za porozumenie.

* Čo si priniesť na hodinu Pilates?
- Prineste si úbor, ponožky, uterák a minerálku.

* Ktorú skupinu obtiažnosti si vybrať?
- Je len na Vás, ktorú skupinu si vyberiete, no mali by ste zvážiť Vašu súčasnú kondíciu. Ak ste dlho necvičili alebo neviete, čo očakávať, začnite hodinami pre začiatočníkov [1]. Ak už máte predchádzajúce skúsenosti alebo sa cítite v dobrej kondícii, môžete zvoliť obtiažnosť podľa postupnosti: mierne pokročilí [2], stredne pokročilí [3], pokročilí [4] a fitness [5]. Odporúčame začať na ľahšej obtiažnosti a ak sa budete cítiť, môžete skúsiť ťažšiu.

* Chcete pokračovať v hodinách Pilates?
- Ak chcete v cvičení pokračovať, je potrebné zakúpiť novú permanentku najneskôr po 6. odcvičenej hodine na aktuálnej permanentke. Ďakujeme za porozumenie.

 

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok: 08:30 - 19:30
Utorok: 08:30 - 18:00
Streda: 08:30 - 19:30
Štvrtok: 08:30 - 18:00
Piatok: ZATVORENÉ
Sobota: ZATVORENÉ
Nedeľa: ZATVORENÉ

Kontaktné info:

Telefón: 0905 889 419; Email: info@physio.sk