Dnes je Tuesday - 19. October 2021
Meniny má Kristián
Športové strediská

Lanové centrum OUTDOORPARK

Lanové centrum OUTDOORPARK je športový areál, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Súčasťou areálu je detská dráha Lanáčik, lezecká stena a tiež kaviareň s veľkou terasou.

Prešov, Tomášikova 60, 080 01 PrešovLanové centrum má mnohostranné využitie na aktívne trávenie voľného času, rekreačné, pohybové a zdraviu prospešné aktivity pre občanov mesta, ponúka účasť na programoch a rozvíjanie fyzických aktivít aj telesne postihnutým občanom. Cieľom je aj vytvoriť zázemie pre rozvoj a propagáciu amatérskeho, ale aj profesionálneho outdoorového športu, ako napríklad športové lezenie, horolezectvo, vysokohorská turistika a pod. Rovnako slúži ako vzdelávacie centrum, predovšetkým formou zážitkovej pedagogiky v oblasti aktívneho turizmu pre deti a mládež.

 

Lanové centrum OUTDOORPARK

Je športový areál, v ktorom si každý z Vás nájde niečo pre seba. Zábavu a pohybové aktivity pre deti, trochu adrenalínu pre tých väčších, posilnenie tímového ducha pre partiu kolegov, alebo možnosť len tak si posedieť a pogrilovať s priateľmi. OUTDOORPARK je určené pre všetkých aktívnych ľudí, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle s blízkymi a kamarátmi... od 3 rokov, hornú hranicu necháme na Vás...
Čo u nás nájdete:

  • lanáčik,
  • nízke lanové prekážky,
  • vysoké lanové prekážky,
  • skoky,
  • lanovka,
  • lezecká stena, 
  • Nordic Walking - špecifické prekážky na rozcvičenie,
  • možnosť prezlečenia - šatne, sprchy,
  • altánok - grill,
  • kaviareň.

Typy istenia na vysokých prekážkach:
Sebaistenie - pri lezení istíte sami seba za pomoci istiaceho setu (lanyardy, karabíny, kladka).
Vzájomné istenie - spôsob istenia, kedy lezca istí druhá osoba. Pracujete vo dvojiciach.

 

OTVÁRACIE HODINY - OUTDOORPARK

PO - NE: iba na objednávku min. 24 hodín vopred!
Lanový park môže byť uzatvorený v prípade nepriaznivého počasia! 

 

Lezecká stena - BOULDROVKA

Príďte si precvičiť celé telo a zaliezť si na našej umelej lezeckej stene - bouldrovke (od anglického "boulder" - balvan).  Sme priatelia, ktorí liezli a pracovali a snívali o perfektnom lezeckom centre. Postupne sa tento sen vykryštalizoval a premenil na skutočnosť. Tak vzniklo toto úžasné miesto na lezenie. Sme viac, ako len lezecká stena. Sme spôsob života! Našim cieľom je viesť k zdraviu, šťastiu, vášni a vedomostiam prostredníctvom kreatívne stimulujúceho a fyzicky náročného prostredia. Pomáhame zákazníkom a personálu realizovať sa a naplno rozvinúť svoj potenciál. Náš tím tvorí niekoľko zanietených a zručných lezcov, ktorí sa s Vami radi podelia o svoje vedomosti, vášeň a lásku k športu, tak neváhajte a inšpirujte sa!

Lezecká stena BOULDROVKA je prvá a jediná svojho druhu v Prešove. Kombinuje spolu lezenie s lanom (90 m2) a boulderingovú lezeckú stenu (250 m2). Na stene je množstvo ciest rôznych obtiažností postavených tak, aby si zaliezol naozaj každý, od začiatočníkov až po profi lezcov. Pod stenou sa nachádza športové molitanové dopadisko. Takisto máme campus board, system board, dosky na visenie, TRX, a iné posilňovacie zariadenia. V našom obchodíku ponúkame možnosť požičať si alebo zakúpiť potrebný materiál na lezenie.

 

OTVÁRACIE HODINY - BOULDROVKA

Pondelok: 09:00 - 21:00
Utorok: 09:00 - 21:00
Streda: 09:00 - 21:00
Štvrtok: 09:00 - 21:00
Piatok: 09:00 - 21:00
Sobota: 09:00 - 21:00
Nedeľa: 09:00 - 21:00

 

Kaviareň

Poseďte si v našej kaviarni s rozľahlou terasou a vychutnajte si skvelú kávu, u nás pečené koláčiky (cheesecakes, brownies a štrúdľa), alebo ochutnajte čerstvú ovocnú šťavu a drink. To všetko s výhľadom na umelecké diela východoslovenských sochárov, športujúcich priateľov alebo deti.

V našej kaviarni vieme, čo je naozajstná káva. Vôňu 100%-nej arabiky od Musetti môžete ochutnať v jej najrôznejšíh podobách a formách. Doplnená je vždy o u nás pečený malý keksík "cantuccina". Pivári určite ocenia pivko čapované biogonom ku ktorému je vždy čo zahryznúť - toast, pečená klobáska, utopenec, nakladaný hermelin alebo u nás vyrábaná skvelá domáca paštéta s hriankou. V letných horúčavách sa môžete ochladiť aj čerstvou ovocnou šťavou podľa dennej ponuky, alebo miešaným drinkom. V zime Vás zase potešíme pri rozkúrenom krbe širokým výberom čajov (vrátane čerstvého zázvorového).

Radi pre Vás usporiadame letnú grilovačku v priľahlom altánku, rodinné posedenie, detskú párty, stretnutie spolužiakov alebo iné stretnutie podľa Vašej predstavy - náš jedinečný priestor s prepojením a výhľadom na športovisko a prirodu jej bude skvelou kulisou.

Kaviareň - kontakt: + 421 907 195 080; kaviaren@outdoorpark.sk

 

OTVÁRACIE HODINY - KAVIAREŇ

Pondelok: 09:00 - 21:00
Utorok: 09:00 - 21:00
Streda: 09:00 - 21:00
Štvrtok: 09:00 - 21:00
Piatok: 09:00 - 21:00
Sobota: 09:00 - 21:00
Nedeľa: 09:00 - 21:00

 

Kontaktné info:

Telefón: + 421 918 955 102; Email: lanovecentrum@outdoorpark.sk