Dnes je Saturday - 16. January 2021
Meniny má Kristína
Iné

Saleziáni - stredisko

My – Saleziáni dona Bosca – sme spoločenstvo ľudí, ktorí ako kresťania katolíci zasvätili svoj život Bohu a výchove mladých. Uskutočňujeme poslanie, ktoré sa zameriava na celistvú výchovu mladého človeka. Náš štýl života je cestou nášho osobného šťastia a zároveň prostriedkom výchovy.

Prešov, Jána Bottu 9, 080 01 PrešovNaše spoločenstvo založil taliansky kňaz Ján Bosco a cirkev nás definitívne potvrdila ako rehoľnú spoločnosť v roku 1874, keď bol schválený prvý štatút – Stanovy. Svoje zasvätenie prežívame v dvoch navzájom dopĺňajúcich sa formách: salezián kňaz a salezián koadjútor – laik.

Tak ako don Bosco dávame prednosť chudobnej, opustenej a ohrozenej mládeži, ktorá potrebuje byť viac milovaná a evanjelizovaná. Snažíme sa prilákať mladých, cez hru a šport, nenápadne byť ich vychovávateľmi a ukazovať im pravé kresťanské hodnoty.

Na celosvetovej úrovni nás vedie hlavný predstavený, na úrovni provincií je to provinciál. Aktuálne má naša Spoločnosť 16 000 členov v 96 provinciách na všetkých kontinentoch. Na Slovensku pôsobíme od roku 1924.

Našimi predlženými rukami sú dobrovoľníci – animátori, ktorí nezištne, bez nároku na odmenu pracujú spolu s nami.


Čajovňa


Nechcete sa ponáhľať po sv. omši hneď preč?
Radi by ste si na chvíľu sadli s priateľmi
Dali by ste si dobrú kávičku a­lebo čokoládu so šľahačkou alebo výborný bylinkový čaj?

piatok a v nedeľu po svätej omši o 9-tej ste vítaní v našej čajovni hore alebo dole v herni, kde vás radi obslúžime. Naše ceny pokrývajú iba náklady – naším ziskom je, aby ste sa cítili dobre a nechali ste sa pozvať.

Hokejbal

Tréningy hokejbalistov sú každý utorok vo dvoch skupinách

• 14:30 – 16:30 5-aci a mladší

• 16:00 – 18:00 6-aci a starší

Nejde nám o ligové trénovanie, ale o to, aby sa chlapci hýbali, vybehali sa a mali pri tom dobrých trénerov-animátorov. V prvom rade budujeme dobrú partiu, ktorá sa učí podávať aj slušné hokejbalové výsledky.

Kontaktné info:

Tel.: 051/772 37 67 (dopoludnia), E-mail: salezianipresov@gmail.com

Fotogaléria