Dnes je Tuesday - 19. October 2021
Meniny má Kristián
Športové strediská

Laser Aréna Pulzar

Laser Game (Laser Tag) je akčná adrenalínová hra s využítím najmodernejších technológií, podobná airsoftu, alebo paintballu. V hre ide o bezbolestné zasiahnutie protihráča laserovým lúčom a jeho dočasné vyradenie z aktívnej hry. Hra má viacero herných režimov a je určená tak pre jednotlivcov ako aj tímy, pričom sa odohráva v ponurom šere kombinovanom s hmlou, za zvuku workout hudby (techno, hard-core ai.), kde základnú navigáciu v priestore arény zabezpečujú UV svetlom nasvietené obrysy rôznorodých prekážok.

Prešov, Mirka Nešpora 6A, 080 01 PrešovSpoločnosť, aktuálne prevádzkujúcu Laser Arénu Pulzar, sme založili vo dvojici a za týmto jediným účelom. Fascinovala a stále nás fascinuje laser game, ktorá preniesla zážitok z hry od obrazoviek počítačov, tabletov a herných konzol do realistického, avšak bezpečného 3D prostredia, kde navyše obvyklý herný adrenalín sprevádza aj potreba vynaloženia, častokrát nemalej, fyzickej námahy. Vybudovaním laser arény, ktorú sme vytvorili komplexnou rekonštrukciou nepoužívanej kotolne, určite nekončíme - naďalej hľadáme nové technológie a nápady, ktoré by posunuli Váš herný zážitok z laser game niekam ďalej a vyššie, rovnako intenzívne však hľadáme najnovšie technológie z rovnakej branže, ktoré by sme Vám radi priniesli nezávisle od samotnej laser game, keďže zatiaľ máme v budove Laser Arény Pulzar dostatok priestoru aj na prípadné ďalšie vychytávky.


O ARÉNE


Máme pre Teba tie najkvalitnejšie zbrane od holandského výrobcu Lasermaxx Lasergames, modelom Lasermaxx Evo-5 3D-Vest. Preslávili sa svojou vysokou spoľahlivosťou, prekvapujúcou trvácnosťou, úplnou absenciou akejkoľvek elektroniky v samotnom tele zbrane a extrémnou odolnosťou voči nárazu, keď zbrane a vesty bez problémom odolajú aj cieleným a nešetrným úderom kladiva.

V aréne nájdeš viac ako 35 rôznych prekážok. Prekážky majú výšku 2,2 alebo 1,2 m, sú zhotovené z odolných tabúľ, majú masívnu konštrukciu, sú pevne ukotvené k podlahe a zabezpečujú stabilitu i pri tvrdšom "kontakte" s prekážkou. Pre rozlíšenie ich tvarov sú lemované reflexnými oranžovými a modrými pásmi, ktoré matne žiaria pod lúčmi z UV osvetľovacích trubíc. Súčasťou arény sú tiež otvory umožňujúce nenápadné pozorovanie a prekvapivé atakovanie protivníkov, temný tunel, vyvýšená plošina, a tiež špeciálna prekážka so strieľňou neutralizujúcou farbu Tvojej vesty.

Aréna má rozmery 12 x 24 metrov, čo Ti na jednej strane dáva dostatok priestoru pre akciu, na druhej strane však nie zasa toľko, aby si sa v aréne s protihráčmi "strácal"... Priestor arény je oddelený akustickou priečkou, čo umožňuje vychutnať si perfektné ozvučenie pri hre. Celý interiér je natretý čiernymi farbami, ktoré Ti navodia tú správne desivú atmosféru.

V aréne je takmer úplná tma. Takmer - to je to správne slovo, za ktorým sa skrývajú desiatky UV osvetľovacích trubíc s prekvapivým celkovým výkonom 2 kW, ktoré na jednej strane zachovávajú pre hru tak potrebnú tmu, na druhej strane však rozžiaria všetky vonkajšie hrany prekážok, čím získaš dokonalý priestorový prehľad o každom funkčnom prvku arény.

V našej hmlou vyplnenej aréne, ktorá navyše nemá jediné okno, sme siahli po výkonnej vzduchotechnickej jednotke s potrubným rozvodom ťahajúcim sa pozdĺž celej arény, ktorý Ti zabezpečí dostatok čerstvého vzduchu nielen za každou prekážkou, ale aj v každom kúte arény tak, aby si popri tom neprišiel o zážitok z pochmúrneho, oparom naplneného priestoru.

V našej aréne, Ti okrem obvyklej štandardnej, vieme ponúknuť aj skutočne hustú hmlu, ktorá by sa dala nožom krájať, pričom samozrejmosťou je jej certifikovaná zdravotná nezávadnosť, takže nezaťaží ani Tvoj nos a ani Tvoje oči. Na jej výrobu používame profesionálne zariadenie, ktoré ňou v priebehu pár minút dokonale zaplní celú arénu. S jej pomocou tak budeš menej viditeľný a ťažšie vypátrateľný.

Hra v našej aréne ti prinesie tiež zážitok zo špičkového zvuku. V útrobách arény máme dvanásť vysoko kvalitných reproduktorov nemeckého výrobcu Heko a dva aktívne basové reproduktory japonského výrobcu Yamaha Pro Audio. Ak k tomu prirátaš procesor od Harman Kardon, tak dostaneš jedinečný päťkanálový zvukový zážitok úrovne DOLBY PRO LOGIC II, za ktorým sa k nám budeš rád vracať znova a znova.

Hra v našej aréne vie byť prekvapivo fyzicky náročná a častokrát, v snahe o čo najlepší výsledok, vieš ísť úplne na doraz. Jedným z kľúčových parametrov Tvojho výkonu je aj okolitá teplota. Naša výkonná klimatizácia od lídra na trhu Daikin vie rovnako dobre chladiť aj hriať. Garantuje nielen stabilnú chladivú teplotu v aréne podporujúcu špičkový fyzický výkon, ale aj príjemnejšiu teplotu v bare vhodnú na relax.


VŠETKO DÔLEŽITÉ O HRE


PRÍPRAVA NA HRU
V aréne by si mal byť aspoň 20 minút pred začiatkom hry. Ak neprídeš rovno v bojovom, mal by si sa prezuť a prezliecť - doporučujeme Ti pohodlnú, ideálne športovú obuv, a tmavý odev (nohavice a tričko), v ktorom najlepšie splynieš s temným prostredím arény. Biele oblečenie Ti UV osvetlenie arény zvýrazní natoľko, že budeš vskutku ľahkým terčom... Operátor hry bude ešte od Teba očakávať všetky potrebné údaje ku hre t.j. mód hry, mená hráčov, ich prípadnú príslušnosť k jednotlivým tímom, názvy a farby tímov a to všetko za jediným účelom - dodať Ti na konci hry plnohodnotné výsledky a štatistiky, ku ktorým sa budeš aj v budúcnosti rád vracať. Posledných desať minút pred začiatkom hry už musíš byť vo výzbrojovni, kde absolvuješ krátke školenie pred samotnou hrou, nafasuješ svoju vestu so zbraňou a aklimatizuješ sa na svetelné pomery v aréne. Pamätaj, že ak neprídeš načas a zmeškáš čokoľvek z vyššie uvedeného, oberieš sám seba o dokonalý zážitok z hry a práve o ten Ti predsa ide...

ČO ŤA ČAKÁ V HRE
Herný cyklus v Pulzar aréne je nastavený tak, že každých 20 minút začína nová hra. Ty by si však mal do arény doraziť minimálne o 15 minút skôr, keďže posledných desať minút pred začiatkom hry už stráviš so spoluhráčmi vo výzbrojovni. Do arény Ťa vpustí operátor a nasledujúcich 15 hektických minút Ti ubehne pri plnení Tvojej bojovej misie. O ukončení hry budeš informovaný viacerými spôsobmi – Tvoja vesta zhasne a zbraň sa deaktivuje, hudba v aréne prestane hrať a cez reproduktory v aréne, ako aj cez tie na Tvojej veste, budeš vyzvaný k opusteniu arény. Pri dverách z arény narazíš na operátora, ktorý Ti pomôže s odzbrojením a so spoluhráčmi ešte absolvuješ spoločné fotenie. Na záver dostaneš vytlačené výsledky a štatistiky absolvovanej hry a potom sa už konečne budeš môcť dať dokopy v priestoroch nášho baru.

HERNÉ MÓDY
Na úvod máme pre Teba pripravené dva najzákladnejšie herné módy - sólo hru (deathmatch) a tímovú hru.
Sólo hra (deathmatch), alebo každý proti každému, je klasikou herných módov, v ktorej hrá každý hráč sám za seba a zároveň proti všetkým. Tento mód je ideálny pri nižšom počte hráčov, rovnako sa však dá použiť i pri maximálnej, 11-člennej hráčskej skupine. Víťazom hry sa stáva hráč, ktorý získa najviac bodov, pričom body nielen dostáva za každý zásah protihráča, ale rovnako aj stráca za každý inkasovaný zásah od protihráčov.

Herný mód Tímová hra je mód vhodný pre súťaž tímov, čo si obvykle vyžaduje väčší počet hráčov a aj istú úroveň zohratosti členov jednotlivých tímov. Počet hráčov každého z tímov je voliteľný, pričom vôbec nemusí byť pre jednotlivé tímy rovnaký a závisí iba od dohody lídrov tímov pred samotnou hrou - jediným obmedzením je tak maximálny počet hráčov v aréne, ktorý je aktuálne limitovaný jedenástimi vestami. Počas hry sú tímy od seba odlíšené farbami viest, pričom systém podporuje ich šesť základných farieb – červenú, tyrkysovú, žltú, ružovú, zelenú a modrú. Víťazom hry sa stáva tím, ktorého hráči získajú v súčte najviac bodov, pričom body nielen dostávajú za každý zásah hráčov iného tímu, ale rovnako aj strácajú za každý inkasovaný zásah od protihráčov.

T-Mirrors, alebo Taktické zrkadlá, pomocou ktorých dokážeš v našej aréne za prekážku alebo za roh nielen vidieť, ale cez špeciálnu zrkadliacu plochu T-Mirrors predovšetkým efektívne a presne laserovo strieľať

HUDOBNÉ MOTÍVY
Vyberať môžeš z tejto ponuky: Originálny hudobný motív výrobcu hernej technológie Lasermaxx, ktorý je štandardnou súčasťou hry,

Motív Star Wars inšpirovaný rovnomennou filmovou vesmírnou ságou,

Motív Mortal Kombat inšpirovaný kultovou akčnou počítačovou hrou.

BODOVANIE HRY
Na úvod máme pre Teba pripravené toto základné bodovanie:
- za každý zásah protihráča získaš 100 bodov,
- pokiaľ Ťa zasiahne protihráč stratíš 50 bodov,
- v tímovej hre je vypnutá možnosť zásahu člena vlastného tímu.
V prípade záujmu Ti bodovanie Tvojej hry upravíme presne na mieru, prípadne vieme zasiahnuť aj do ďalších nastavení hry ako napríklad:
- obmedzený počet životov,
- obmedzený počet nábojov,
- možnosť zásahu člena vlastného tímu v tímovej hre spojená s bodovou stratou
- a mnohé ďalšie...


REZERVÁCIA HRY


Zarezervovať hru si môžete online TU. V prípade, že si chcete objednať hru mimo bežných otváracích hodín, prosíme, napíšte nám alebo zavolajte. 


CENNÍK

POČET HRÁČOV DOSPELÍ DETI, ŠTUDENTI, SENIORI, ZŤP
7 - 11 4,50 4,00
5 - 6 5,00 4,50
3 - 4 6,00 5,50
2 8,00 8,00

 

Extra hmla: 4,00 €
Jednorázová úprava parametrov hry: 3,00 €
(laserový automat, aktivácia možnosti zásahu člena vlastného tímu pri tímovej hre, deaktivácia imunity voči opätovnému zásahu v šiestej sekunde, možnosť nastavenia obmedzeného počtu nábojov a životov...)


OTVÁRACIE HODINY

PO - ST: 16:00 - 22:00
ŠT - NE: 14:00 - 22:00

 

Kontaktné info:

Tel.: 0901 090 178; E-mail: info@laserarenapulzar.sk,

Fotogaléria