Dnes je Tuesday - 19. October 2021
Meniny má Kristián
Športové strediská

NTC Poprad

NTC Poprad je vybudovaný neďaleko centra Popradu. Disponuje výborným prístupom z diaľnice a bezproblémovou dopravou. Medzinárodné letisko Poprad-Tatry je od NTC vzdialené len 10 minút.

Prešov, Športová 2 058 01 PopradNárodné tréningové centrum (NTC) Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Poprade sa začalo budovať vo svojej prvej fáze v roku 2011, kedy sa kompletne zrekonštruovala pôvodná tribúna popradského futbalové štadióna. V areáli bol vybudovaný výnimočný vyhrievaný trávnik, ktorý prostredníctvom média vyhrieva geotermálna voda z neďalekého aquaparku. V rámci rekonštrukcie tribúny bolo vytvorené umelé osvetlenie so štyrmi úrovňami svietivosti, ktorého kapacita prekračuje požadovanú normu pre medzištátne televízne zápasy v hodnote 1400 luxov.

Súčasťou prvej fázy rekonštrukcie pôvodnej tribúny bola aj vybudovanie ubytovacích kapacít v celkovom počte 39 lôžok. Súčasťou budovy je aj reštaurácia, ktorej stála kapacita je 32 osôb. V druhej fáze sa dobudovaním tribúny okolo hracej plochy zvýšila kapacita štadióna na 5700 divákov, v súčasnosti sa plánuje dostavba ďalších tréningových plôch.

NTC Poprad slúži reprezentačným mužstvám SR vo všetkých vekových kategóriách. V tomto nádhernom podhorskom prostredí nájdu ideálne podmienky počas svojich sústredení, ale aj kvalifikačných, či priateľských zápasoch. Prvotriedne tréningové podmienky a výborná regenerácia v aquaparku, ktorý je v tesnej blízkosti areál NTC, ponúkajú nadštandardné podmienky pre záujemcov o tréningové pobyty nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V rámci balíkov služieb ponúka areál kompletné služby od ubytovania, cez stravovanieregenerácie až po kompletné zabezpečenie tréningového procesu a prípravných zápasov.

Štadión má moderné konferenčné miestnosti, vhodné na organizáciu kongresov, konferencií a školení. Vo VIP časti, ktorá je spojená s reštauráciou je možné organizovať formálne i neformálne stretnutia so špičkovým servisom.  

Kontaktné info:

tel.: +421 905 410 557 e-mail: jan.karaffa@futbalsfz.sk

Fotogaléria