Dnes je Monday - 6. December 2021
Meniny má Mikuláš, Sviatok sv. Mikuláša, patróna detí
Kiná a divadlá

Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča je profesionálnou, kultúrnou a umeleckou ustanovizňou v oblasti divadelnej činnosti. Základným poslaním divadla je utváranie podmienok na vznik a verejné šírenie divadelných diel s osobitým zameraním na rozvoj kultúrneho života Rusínov žijúcich na území Slovenskej republiky.

Prešov, Jarková 77, 080 01 Prešov
V svojich začiatkoch divadlo hralo po rusky a tomu zodpovedal aj dramaturgický repertoár, prevažne ruská klasika. V 50. rokoch sa divadlo preorientovalo na ukrajinský jazyk. Až v 80. rokoch v divadle nastáva generačná zmena a divadlo postupne prechádza na jazyk rusínsky, čo je nášmu etniku zrozumiteľnejšie a pochopiteľnejšie. O tejto orientácii na jazyk rusínsky rozhodli mnohé žiadosti miestneho obyvateľstva, ktorí aj pri posledných dvoch slobodných sčítaniach obyvateľstva sa prihlásili k svojmu materinskému rusínskemu jazyku a k rusínskej národnosti, čo v uplynulých 40 rokoch im umožnené nebolo.

 

VSTUPENKY NA PREDSTAVENIA

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo na našej webovej stránke alebo v Divadle Alexandra Duchnoviča, Jarková 77 (vstup do pokladne z ulice Šarišskej) v pracovných dňoch v čase od 10:00 do 11:00.

Večerná pokladňa je otvorená 30 minút pred predstavením.
Vstupenky si môžete rezervovať:

  • online na webstránke,
  • telefonicky na čísle: 051/77 33 437; 77 23 261,
  • prípadne e-mailom: dad@divadload.sk.

Cena vstupenky: 6,– €
Cena vstupenky na premiéry: 7,– €
Zľavy: 50 % pre dôchodcov, študentov, vojnových veteránov a ZŤP (okrem 1. premiéry). Pre organizované skupiny po dohode s prevádzkou divadla.

Premiérova abonentka
Zakúpením cenovo výhodnej premiérovej abonentky získate stále miesto v hľadisku na všetky premiéry uvedené v aktuálnej sezóne (4,5 inscenácii), vrátane bulletinu k inscenáciám a dve vstupenky na ľubovoľné predstavenie Divadla Alexandra Duchnoviča. Premiérovu abonentku Vám ponúkame za cenu 20,– €.

Kontaktné info:

Tel.: +421 (51) 77 32 700; E-mail: dad@divadload.sk