Dnes je Monday - 6. December 2021
Meniny má Mikuláš, Sviatok sv. Mikuláša, patróna detí
Detské centrá

ABC - Centrum Voľného Času

Činnosť CVČ v Prešove na ul. Októbrovej je zameraná na výchovno-vzdelávacie aktivity a aktívny oddych detí a mládeže od predškolského veku až do 30 rokov.

Prešov, Októbrová 30, 080 01 PrešovV živote je to už tak, že voľný čas ako svet slobody, voľnosti a škola ako svet práce a povinností predstavujú zdanlivo protichodné oblasti života detí a mládeže. Všetci však túžime po chvíli, keď môžeme dať bokom povinnosti a robiť to, čo je nám príjemné.

Motto:

Deti ani nevedia, čo všetko sa dá robiť vo voľnom čase.
My sme tu preto, aby sme im to ukázali.

ABC - Centrum voľného času v Prešove vzniklo v roku 1994 prechodom úloh a povinností z Domu detí a mládeže. História nášho centra voľného času sa začala písať už v roku 1951. Vtedy toto zariadenie vzniklo pod názvom Krajský pioniersky dom. Neskôr bolo premenované na Okresný dom pionierov a mládeže, od roku 1990 na Okresný dom detí a mládeže a od roku 1994 na nás máže možnosť tu v Prešove a okolí vnímať ako ABC Centrum voľného času. Aj keď naše zariadenie za viac ako 60 ročné obdobie prešlo mnohými transformáciami, v jednom sme sa nezmenili. Stále sme tu pre Vás, pre deti a mládež.

Sme tu pre všetkých, ktorí sa chcú neformálne vzdelávať, rozvíjať svoje záujmy, schopnosti, talent, aktívne relaxovať, užitočne a zaujímavo tráviť voľný čas v spoločnosti priateľov. Za dlhé roky nášho pôsobenia sme svojimi aktivitami oslovili tisíce záujemcov o pravidelnú krúžkovú činnosť, príležitostné podujatia, prázdninové tábory, ale aj o predmetové olympiády a rôzne súťaže.

Máme tu skvelých vedúcich záujmových útvarov, ktorí sa snažia rozvíjať zručnosti detí a mládeže v oblasti športu, tanca, prírodovedy, IK technológii, modelárstva... Známe sú naše podujatia: Talenty, Nie drogám, Vianočný volejbalový turnaj, Slávici z lavice, Detská športová olympiáda, Slávik Slovenska, Šikovný chlapec - Šikovné dievča, vystúpenia DFS Rozmarija atď.

Ak ste v Abecečku ešte neboli, ste srdečne vítaní a verím, že u nás nájdete niečo, čo by Vás bavilo a čo by ste chceli vyskúšať. Ak máte vlastný nápad, čomu by ste sa chceli vo voľnom čase venovať, príďte nám to povedať. Sme tu pre Vás a chceme Vám poskytnúť možnosť tráviť voľný čas príjemne, podľa vašich predstáv.

 

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok: 08:00 - 20:30
Utorok: 08:00 - 20:30
Streda: 08:00 - 20:30
Štvrtok: 08:00 - 21:00
Piatok: 08:00 - 20:00
Sobota: ZATVORENÉ
Nedeľa: ZATVORENÉ

Kontaktné info:

Telefón: 051/ 7712291; Mobil: 0918 900 949; Email: abc@abccentrum.sk