Dnes je Tuesday - 3. August 2021
Meniny má Jerguš
Kluby a bary

Prešovská piváreň

Náš Prešovský pivovar je typickým remeselným minipivovarom, ktorý vznikol v roku 2014. Varenie piva je pre nás veľká radosť, nadšenie a hobby, ktorému sa venujeme už od roku 2008.

Prešov, Hlavná 65, 080 01 Prešov
Prvé naše pivo sme uvarili v 50 L hrnci doma z koncentrátov, postupne sme si zostrojili malú technológiu pivovaru, na ktorej sme sa učili a zdokonaľovali. Počas týchto rokov sme zistili, že to čo chceme, je variť pivo pre vás a ponúknuť vám zážitok z rôznorodosti jedinečných chutí a vôní našich pív. Preto sme navrhli koncept technológie pivovaru, čo nám umožňuje variť vrchne a spodne kvasené pivá.

Naše pivá sú vyrábané z prvotriednych, starostlivo vyberaných základných surovín (voda, slad, chmeľ, kvasnice) bez ďalších pridaných látok. Dodávateľov si vyberáme zásadne len zo Slovenskej a Českej republiky. Nadštandardnú starostlivosť venujeme každej kvapke nášho piva od výberu ingrediencií, procesu varenia, dozrievania, ale aj spôsobu akým sa naše pivo podáva. Naše priestory v centre mesta Prešov pozostávajú z novozrekonštruovanej dvojpodlažnej pivnice z 15. storočia, kde vás privíta jedinečná pivná atmosféra. Okrem piva vám ponúkame pestrý nápojový lístok a aj niečo na zahryznutie.

Robíme to, čo nás baví – Robíme to pre vás!

PREŠOVSKÝ PIVOVAR vám ponúka rozmanité druhy pív, ktoré si môžete v našej pivárni vychutnať s rodinou, priateľmi alebo len tak osamote priamo z výčapu alebo si vziať so sebou v podobe sklenených fliaš, prípadne si objednať sud s výčapom na grilovačku alebo oslavu.

 

PIVO A ZDRAVIE

10 dôvodov prečo ísť na pivo, alebo čím pivo prospieva ľudskému zdraviu

Pivo v miernom množstve neškodí, zhodujú sa odborníci. Nejasnosťou je snáď len definícia toho, čo sa dá považovať za mierne množstvo. Vo forme piva k tomu naviac telo dostane spustu vitamínov, minerálov, antioxidačných látok atď. Potrebujete argument, prečo ísť na jedno? Ponúkame vám ich hneď desať.

1.) Pivári žijú dlhšie
Pitie s mierou je pre organizmus prospešné samozrejme pokiaľ nemáte závažné zdravotné problémy. Stále viac lekárskych štúdií ukazuje, že ľudia, ktorí si dopravujú raz za čas pivo, žijú dlhšie ako abstinenti. Pivo je ideálnym nápojom pre občasné pitie, pretože obsahuje menej alkoholu v porovnaní s vínom alebo destilátmi. Ako povedal slávny Thomas Jefferson: “Pitie piva s mierou zlepšuje náladu, podporuje zdravie tela aj ducha.”

2.) Pivo je prírodné
Niektorí mudrlanti vám povedia, že pivo obsahuje mnoho prísad a konzervačných látok. Pravdou ale je, že pivo je úplne prírodné ako ovocná šťava alebo mlieko a možno ešte viac. Pivo nepotrebuje žiadne konzervačné látky, pretože obsahuje alkohol a chmeľ, ktorú sú prírodnými konzervačnými látkami. Pivo sa len spracováva, najskôr sa varí, kvasí, potom sa niektoré filtruje a balí.

3.) Pivo má nízky obsah kalórií
Ako prírodný nápoj nemá žiadny tuk a ide o nízkokalorický nápoj. Obsahuje podobné množstvo kalórií ako odstredené mlieko, okolo 123. Je to menej ako pomarančová šťava, ktorá má okolo 150 kalórií. Jediné prírodné nápoje, ktoré majú menej kalórií sú čaj, voda alebo čierna káva. Pivo dvanástka obsahuje iba okolo dvanásť gramov sacharidov.

4.) Pivo zlepšuje hladinu cholesterolu
Pivo neobsahuje žiaden cholesterol, čo vám môže pomôcť. V organizme fungujú dva druhy cholesterolu, jeden je HDL, čo je takzvaný dobrý cholesterol a LDL je takzvaný zlý, ktorý sa hromadí v žilách. Podľa niektorých štúdií, jedno pivo denne môže zvýšiť hladinu HDL až do štyroch percent.

5.) Pivo vás upokojuje
Sociálne aspekty striedmeho pitia piva sú prospešné pre vaše zdravie. Inými slovami, stretnutie s priateľmi pri pive vám predsa nemôže uškodiť. Dobrá nálada je dôležitá pre vaše psychické zdravie.

6.) Pivo má veľa vitamínu B
Pivo obsahuje vysokú hladinu vitamínu B, predovšetkým kyseliny listovej, ktorá pomáha predchádzať infarktu. Pivo tiež obsahuje vlákninu, horčík a draslík. Dá sa povedať, že ide v celku o výživný nápoj.

7.) Pivo je bezpečnejšie ako voda
Ak ste niekde v zahraničí, kde sa neodporúča piť voda, pivo je istota. Je to dokonca bezpečnejšie ako balená voda. Pivo sa varí a v tomto procese sa udržiava čistota a potom je dôkladne utesnené vo fľaši.

8.) Pivo zabraňuje infarktu
Konzumácia piva v správnom množstve pomáha potláčať usadzovanie tuku v cievach. Profesor medicíny Manfred Walzl došiel k záverom, že ľudia, ktorí vypijú jedno desaťstupňové pivo denne žijú dlhšie a riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb je u nich menšie. Jeho výskum na univerzite v Grazi ukázal aj to, že ľudia, ktorí pijú pivo majú omnoho lepší krvný obeh a sú menej náchylní k infarktu.

9.) Pivo bojuje s rakovinou
Pivo obsahuje takzvaný xanthohumol pochádzajúci z chmeľu, čo je silný antioxidant, ktorý inhibuje rakovinotvorné enzýmy. Podľa doktora Cristobala Miranda z odboru životného prostredia a molekulárnej toxikológie na oregonskej univerzite je táto zložka v pive oveľa účinnejšia ako v sóji.

10.) Z piva nerastie “pivný pupok”
Štúdie z Londýna aj Prahy ukázali, že neexistuje žiadna súvislosť medzi množstvom piva, ktoré ľudia vypili a ich prevysom z nohavíc. Existuje všeobecná predstava, že pivári sú obéznejší ako abstinenti. Relevantný vzťah medzi pivom a obezitou ale v skutočnosti neexistuje. Druhá vec je, že prídete z krčmy domov hladný a vyjete polovicu chladničky. Brucho vám rastie z nesprávnej životosprávy a nie z piva. Dokonca pivo vám zvyšuje metabolizmus. Nezabúdajte ale na najpodstatnejšiu vec, ak chcete aby vám robilo pivo dobre, pite s mierou.

 

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok: 13:00 - 0:00
Utorok: 13:00 - 0:00
Streda: 13:00 - 0:00
Štvrtok: 13:00 - 0:00
Piatok: 13:00 - 2:00
Sobota: 15:00 - 2:00
Nedeľa: 15:00 - 0:00

 

Kontaktné info:

Telefón: 0915 551 546

Fotogaléria