Dnes je Saturday - 16. January 2021
Meniny má Kristína
Iné

Kultúrny dom Solivar

Medzi zaujímavé a lákavé kultúrne centrá možno najnovšie zaradiť aj Kultúrny dom Solivar. Nie iba vďaka svojej bohatej histórii, ale najmä sviežim vetrom, ktoré začali v ostatných mesiacoch okolo neho fúkať v súvislosti so zmluvou o úzkej spolupráci medzi PKO a bábkovým divadlom pre deti a dospelých - Babadlom.

Prešov, Solivarská 80, 080 01 PrešovZákladom spoločného projektu je zmeniť tichú budovu na životom kypiaci objekt, do ktorého budú každodenne chodiť „Baňasi“, Solivarčania i „sídliskári“ všetkých vekových kategórií za zábavou i kultúrou. Podstatná časť programovej štruktúry v nedávno vynovenom objekte, ktorý sa od 6. októbra 2012 stal vytúženým domovským prístavom pre Babadlo, ktoré ho hľadalo celých 18 rokov, bude orientovaná na hudobnú, divadelnú a spoločenskú činnosť. V spolupráci s občianskymi organizáciami a združeniami tu bude možné pripravovať aj akcie „na želanie“, teda od spoločenských aktivít a posedení, až po stretnutia s poslancami tejto mestskej časti.

Vedúci programového oddelenia PKO Jozef Kačala to definoval slovami: "Jednoducho, pestrosť programu a činnosť kultúrneho domu dávame čiastočne aj do rúk jeho samotným užívateľom. Je to predsa zariadenie pre nich, pre ich voľný čas a pre ich záľuby."

Čo nás teda spoločne v Kultúrnom dome Solivar čaká?

  • Pre deti napríklad pravidelné nedeľné popoludňajšie divadelné a neskôr aj filmové predstavenia, teda akési rozprávkové popoludnia, pestré hudobné a zábavné programy pre deti a mládež, v letnom prázdninovom špeciále sa možno dočkáme aj súťaže detských kapielpestrej krúžkovej činnosti. A dospelí? Na dámy každého veku čaká klub kalanetiky, pripravujeme aj pestrú hudobnú scénu klubového štýlu od country, cez populárnu hudbu a jazz až po večne zelené evergríny, pri ktorých si na svoju mladosť zaspomínajú dnešní seniori. Ďalej to budú burzy a stretnutia zberateľov rôznych kuriozít i vážnych záujmov, náučné programy, krúžky tradičných remesiel, výstavy výtvarného umenia i tvorivé občianske stretnutia...

 

Kontaktné info:

Telefón: 051/770 42 52, 0905 496 721